شرایط نصب آسانسور در آپارتمان

شرایط نصب آسانسور در آپارتمان

شرایط نصب آسانسور در آپارتمان

شرایط نصب آسانسور در آپارتمان متاثر از فاکتورهای مختلف است.

مثلا نصب آسانسور در ساختمان قدیمی یک سری شرایط دارد که اگر به آنها توجه نشود، می تواند مشکلات بزرگی را برای ساختمان ها به وجود بیاورد.

با جنرال کابین همراه باشید تا از شرایط نصب آسانسور در آپارتمان بیشتر بدانید.

شرایط نصب آسانسور

آیا کسب و کار یا ساختمان شما به گونه ای است که مدام باید اشیاء یا افراد در بین طبقات جا به جا شوند؟

نصب آسانسور در ساختمان یا برج های مسکونی و اداری به افزایش بازدهی و کارایی و راحتی فرآیندها و عملیاتی که در ساختمان ها اجرا می شود، کمک می کند.

تحقیقات نشان داده که بیشترین آسیب هایی که به بدن و زانوها و کمر وارد می شود، به دلیل حمل وسیله های سنگین یا جا به جایی در بین طبقات و بالا و پایین رفتن از پله ها در حد نامطلوب و بیش از اندازه است.

در ادامه این مقاله خواهید خواند که شرایط نصب آسانسور در آپارتمان چیست و چه مزیت هایی برای ساکنین ساختمان ها دارد.

مزایای نصب آسانسور در ساختمان

آسانسور یکی از بهترین و مناسب ترین اختراعات بشری است که برای جا به جایی افراد و اشیاء سنگین، مزیت دارد.

از دیگر مزایای نصب آسانسور در ساختمان ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ایمنی، راحتی بیشتر، جا به جایی افراد و اشیاء به صورت عمودی
  • بازدهی بیشتر
  • ذخیره شدن زمان و سلامت جسمانی بیشتر
  • نیاز کمتر به پله های برقی و …

فاکتورهای مهم نصب آسانسور

ایمنی

اولین و مهمترین چیزی که هنگام نصب آسانسور باید به آن توجه داشت، مقررات و شرایط ایمنی است.

این یک قانون است که آسانسور بتواند وزن مسافران مختلف را در یک زمان تحمل و حمل کند.

پس از نصب  آسانسور باید ظرفیت تحمل حداکثری آسانسور آزمایش شود و آن را در آسانسور نشان داد تا افراد مختلف که با آسانسور جا به جا می شوند، بدانند وزن قابل تحمل آسانسور چه قدر است.

آسانسورها باید کجهز به سیستم هشدار باشند تا در زمان نیاز یا وجود مشکل، سریعا عمل کنند.

به علاوه، شما نیاز دارید تا بررسی های ایمنی را در محیط هایی که آسانسور قرار است در آن نصب شود انجام دهید تا مطمئن شوید که این فضا و مکان به اندازه کافی مستحکم و مناسب هست.

این هم خیلی مهم است که مطمئن شوید تنها افراد متخصص و نگهدارنده اشیاء می توانند به موتور آسانسور دستری دارد تا از وقوع هر حادثه ای پیشگیری کنید.

 

شرایط نصب آسانسور در آپارتمان

 

ظرفیت

در نظر گرفتن اینکه چه تعداد افراد نیاز دارد تا در روز در ساختمان جا به جا شوند، به شما کمک می کند تا ظرفیت مدنظر را برای آنها تخمین بزنید و تعداد دفعاتی که ممکن است آسانسور پیش از نصب، جا به جا شود را حدس بزنید.

تعداد کم آسانسورها برای افراد ساختمان باعث می شود که توقف ها و وقفه های آسانسور زیاد شود.

طراحی آسانسور

طراحی آسانسور بسته به نوع ساختمانی که قرار است در آن نصب شود، بستگی دارد.

برای مثال، بالابر خانگی نما و طراحی دلپذیرتری دارد و معمولا با درب آسانسور شیشه ای و پنجره ها و آینه هایی مجهز است که روشنایی را چند برابر می کند.

در حالیکه، ساختمان های اداری و مسکونی ساده تر و بدون طراحی های خاص هستند.

ساختمان های مدرن هم به طراح و دیزاینر اختصاصی نیاز دارند تا مطمئن شوند که کابین آسانسور لاکچری که قرار است در این ساختمان ها قرار بگیرد، چه قدر زیبا و طراحی منحصر به فردی خواهد داشت.

محیط آسانسور

یکی از مهمترین مواردی که هنگام نصب آسانسور باید به آن توجه داشت، محیطی است که آسانسور قرار است در آن نصب شود. این فاکتور نقش مهمی در نحوه نصب و طراحی کلی دارد. در نظر داشتن محی شامل ارزیابی تعداد طبقاتی که آسانسور باید آنها را پوشش دهد و شامل وزنی که قرار است در طول روز جا به جا کند، می باشد.

ساعات اوج حمل و نقل

در ساختمان ها بلند باید زمان اوج حرکت آسانسور را در نظر داشت. این کار باعث می شود تا این ترافیک مدیریت شده و اطمینان یافت که افراد برای رسیدن آسانسور به طبقه شان زیاد منتظر نخواهند ماند.

دانستن اینکه چه زمانی تعداد افراد زیادی وارد و از ساختمان خارج می شوند، مثلا در زمان تعطیل شدن شرکت ها یا زمان ناهار، کمک می کند تا محاسبه کنید چه تعداد آسانسور برای نصب در یک ساختمان نیاز است یا ظرفیت یک آسانسور باید چه قدر باشد.

اگر در ساختمان طبقه ای مجزا برای صرف ناهار وجود دارد، باید تعداد زمانی که آسانسور می خواهد افراد را جا به جا کند، در نظر گرفت. این کار کمک می کند تا ترافیک و ساعات اوج حمل و نقل سیستم آسانسور اصلی کم شود.

کیفیت آسانسور

از دیگر شرایط مهم نصب آسانسور در آپارتمان باید به کیفیت اشاره کرد.

کیفیت برای نصب هر چیزی مهم و ضروری است.

زمانی هم که به نصب آسانسور برسد، باید مطمئن شد که تجهیزاتی که برای نصب آسانسور استفاده می شود از کیفیت لازم برخودار می باشند.

شما به آسانسوری نیاز ندارید که مدام به سرویس آسانسور نیاز پیدا می کند، پس باید به کیفیت و مدل آسانسوری که می خواهید نصب کنید، وقت بیشتری بگذارید.

شرایط نصب آسانسور در تهران

حالا که با شرایط نصب آسانسور در آپارتمان آشنا شدید، حتما با کارشناسان ما در جنرال کابین با شماره های 46860024-021 و 9674102-0912 تماس بگیرید تا مشاوران ما به شما در این زمینه کمک کنند.

مطلب پیشنهادی

انکودر آسانسور

انکودر آسانسور

انکودر آسانسور انکودر آسانسور از قطعات مهم آسانسور است که ایمنی و حرکت صحیح اسانسور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *